<bgdev />free

Вход Регистрация

Първият ми проект с вайб-кодинг. 3D CAD система.
0

0 1

#180929 (ツ) johnfound
Създадено на 10:13 , видяно: 92 пъти.
Дон Реба

ами спецификацията е затворена, но ето тук има списък с функциите които аутодеск поддържа, не виждам булеви оператори. правят ги с обръщане на нормалите, както го правя и аз, но това не ти гарантира еднакъв резултат на различни крайни машини

Не бе човек. Аз имах предвид, че .step си е .step – просто файлов формат. И естествено в него има само крайния резултат от обработката на операциите. CAD системата е тая, която ги прави тези операции. OpenCASCADE си има нейни си алгоритми, които нямат нищо общо със .step файловете. Освен това, обръщането на нормалите е само един от етапите на difference(), но има още и union() и intersection(). И всъщност обръщането на нормалите не е някакъв трик, а си е същността на операцията - естествено е, ако правиш отвор с изпъкнала повърхност, резултата да е същата повърхност, но вдлъбната.

#180930 (ツ) Дон Реба
Създадено на 10:24 , видяно: 86 пъти.

не го виждам много как ще стане това, степа е някакъв език, не е просто файлов формат.

#180931 (ツ) johnfound
Създадено на 10:27 , видяно: 83 пъти.
Дон Реба

не го виждам много как ще стане това, степа е някакъв език, не е просто файлов формат.

Това, че в .step файла е само крайният резултат от всички операции – съм примерно 99% сигурен. Там няма операции над 3D обекти като такива.

Специално с булевите операции – просто отвори bcad и си поиграй. Разгледай какво се получава след булевите операции и как ребрата се обработват. Това се вижда добре, като включиш wireframe режима...

#180932 (ツ) BIGBUGEX
Създадено на 10:28 , видяно: 82 пъти.

В курви на безие ли ги пази тоя степ формат?

#180934 (ツ) Delegate
Създадено на 10:53 , видяно: 72 пъти.

My picture
Attached files:
FileSizeUploadedDownloadsMD5 hash
Screenshot 2026-06-28 135007.png141246 bytes28.06.202620571e495a6f8d0e6275800fadbd552799
#180937 (ツ) johnfound
Създадено на 11:10 , видяно: 69 пъти.
Delegate

My picture

Даже не съм се съмнявал. Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини. Няколко пъти съм пробвал да се боря, но е абсолютно безнадеждно – конкретна версия я изключват от списъците, следващата е пак вътре.

Така че, опираме до доверие. Към сорса съм дал връзка. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

#180939 (ツ) Rabin
Създадено на 11:26 , видяно: 56 пъти.
johnfound

Даже не съм се съмнявал. Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини. Няколко пъти съм пробвал да се боря, но е абсолютно безнадеждно – конкретна версия я изключват от списъците, следващата е пак вътре.

Така че, опираме до доверие. Към сорса съм дал връзка. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

Май ти е бацилясал компа. Самият компилатор за бай хойна, светеше така.

Бих си го билднал от сорс, ако малко от малко знаех за кво се борите. И не е като да не съм се занимавал с тия неща.

#180944 (ツ) johnfound
Създадено на 11:41 , видяно: 48 пъти.
Rabin

Май ти е бацилясал компа. Самият компилатор за бай хойна, светеше така.

Бих си го билднал от сорс, ако малко от малко знаех за кво се борите. И не е като да не съм се занимавал с тия неща.

Главата ти е бацилясала!

#180945 (ツ) Rabin
Създадено на 11:44 , видяно: 46 пъти.
johnfound

Главата ти е бацилясала!

На каква ОС си, и що си толкоз сигурен?

#180946 (ツ) johnfound
Създадено на 11:49 , видяно: 43 пъти.
Rabin

На каква ОС си, и що си толкоз сигурен?

Естествено че съм на Линукс. На какво друго да съм??? А съм сигурен, защото ако сега наобиколя всичките тези сайтове и им попълня формите за false-positive утре вече този файл няма да го разпознава като вирус. А като пусна следващата версия – пак ще започне да го представя за вирус. И така до безкрайност. Това съм го играл вече много пъти и отдавна съм се отказал да го правя.

#180947 (ツ) Дон Реба
Създадено на 11:50 , видяно: 42 пъти.
johnfound

Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини.

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

#180949 (ツ) Delegate
Създадено на 12:17 , видяно: 35 пъти.

то по-интересно е какъв е на джонката vibe coding сетъпа.

#180952 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 12:25 , видяно: 29 пъти.
Дон Реба

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

хахахаха rofl

#180953 (ツ) johnfound
Създадено на 12:26 , видяно: 27 пъти.
Дон Реба

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

Пробвал съм всичко. Няма ефект.

#180954 (ツ) johnfound
Създадено на 12:28 , видяно: 26 пъти.
Delegate

то по-интересно е какъв е на джонката vibe coding сетъпа.

opencode конзолна версия, с безплатния агент Big Pickle. Опитах с разни други агенти и платени и безплатни, но с тоя си допаднахме най-много. Какво точно пипа и как гледам със Kate като IDE. Понякога и сам се намесвам и пиша по малко, но в питона съм доста слаб, така че главно пише агента под моето мъдро ръководство. rofl

#180975 (ツ) |
Последно редактирано на 14:06 от |, видяно: 9 пъти.

Сега се сетих, че пробвах GPT (служебното) да направи това, което една научна публикация описваше. Мислехме да го пробваме като ни остане време от други неща, но както всички знаем "като остане време" == "никога". Та, дадох на GPT-то статията и достъп до оригиналния софтуер (много голям проект, wc - l find src - type f твърди > 1М реда код) и му казах да не ме занимава за една седмица и да се мъчи сам.

Накрая направи нещо, но подобрението в скоростта беше всъщност влошаване на скоростта. Разбира се, причината може да е била и в идеята. Германците, които бяха публикували статията не бяха пуснали кода и като ги питахме за него не отговориха.

0 1

Първият ми проект с вайб-кодинг. 3D CAD система.
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE