Тва са катерички бе, що ши ги морите животинките? Аз ако имах катерици ехе, щях да ги храня с фастъци и кашу.
Лумпенът написа плъхове с опашки. На катерица не бих посегнал. Изяжда ми леска (храст с лешници) до нула, ама им се радвам като гризкат. Дори една къртица пожалих, а са ми откровен вредител. Таралежи имам, един се преби в ремонтния ми канал, извадих го и спасих колкото мога, ама май не оцеля. Златка и котки, много.
Само мишки и влечуги трепя. Дори паяците не закачам. Единственото решение за дребни мухи тип дрозофила.
Точно катерици имаше в предвид под "плъхове с опашки, които живеят по дърветата"
Откровен боклук е тоя, не е от вчера. Не ми мина през ум, че има идиоти да трепят катерици.
Не мисля, че със струя вода идеята му е да ги трепе освен, ако струйката е под такова налягане, с каквото някои машини режат стомана.
Приемам, моя грешка. Верно е писал за вода, през ум не ми мина, че на някой може да му пречат катерици. И още не се сещам що.
Верно, ядат ми лешниците, до нула. Не им преча и нямам намерение.
Ултразвуково плашило за мишоци ми препоръчаха, скъпо някво, 70 кинта преди много години. Турих го у магадата. После за сефте през живота газих мишки из собите горе, с чехлите. Измести проблема баш дето не ми трябва.
Рабинка, не мисля, че освен теб някой тук се е учудил, че пак не що не си разбрал, то при теб си е рецидив ... а най забавното е, че не го осъзнаваш. Нали не се прави нарочно на шут, че да се забавляваме за твоя сметка
Йоло-то ако дава бърже координати на катеричока, може да се екстраполира позицията и да се облее обилно с вода. Голям кеф ще е дори и да няма никакъв практически смисъл. И сигурно ще се понаучат да не се навъртат наоколо. Иначе на трите големи дъба в нашия двор също от време на време едно семейство катерици се гонят да се фанат и да се натаковат та и аз съм и фен. Ама фен, фен, гийка в мен би дал едно рамо за проекта
В на Рек жичкаджийския форум имаше една тема за лазерен убиец на комари - по звука ... ама май така и никой не направи такъв.
Ясно, както и предполагах, ти си пълен идиот. Съседите ми имат малки деца! Аз също излизам на двора. Котките също се разхождат там. Само олигофрен може да предложи такава идиотщина.
Мда, намерих повод да си купя Jetson Orin Nano :) Жалко, че в момента са out of stock.
Практически смисъл вероятно ще има, но ще отнеме време да го направя. За съжаление оставих повечето инструменти и чаркове които имам в другата къща, ще трябва да ходя да ги взимам. Като се местихме и дадох 3D принтера на единия син, а CNC-то на училищния клуб по роботика. Подозирам, че ще трябва да купя поне 3D принтер.
Иначе в клуба по роботика се опитвах да убедя децата да направят 360 degree turret за роботите им. Ето това е повод да си направя такъв сам. Само трябва да намеря/сглобя свестен slip ring, и да намеря съответната част, с която да предавам водната линия на нещо, което може да се върти на 360 градуса.
Ма нали си якия дивелъпър? Трейни си добре модела да различава катерици от котки и деца. А и понеже си залупен офисен гей, да те светна, че с въздушно пистолетче трудно ще утепеш нещо, но много боли.
Ахаха, "залупен офисен гей"... Само умнокрасивата мангалщина на козоеба е по-смешна от първосигналната руслящина на Реконструктора. :)
Няма толкоз тъпи животни кат тебе, макяти фостата! "умнокрасива мангалщина"...
Реба Създадено на 10.03.2025, видяно: 58 пъти. #137694
според мен няма да можеш, но пробвай все пак. това е доста сложна система, дори да имаш готов модул дето разпознава катерици
Не е чак толкова сложно ако се минимизира механиката. Примерно вместо вода може да ги мори с насочен звук. Те на този принцип примерно:
Не е ли по-лесно дрон със захранващ кабел или модифицирана количка която да ги преследва и гони от определена територия?
Бахти идиотите, майна. 3 страници с малоумия. Едно куче да земе, да охранява периметъра. Тъй и не разбрах ко му пречат тия катерици.
Даже напълно невъзможно за стандартния офисен гей. Макар, че фазовращателя, не знам как е на български изглежда достатъчно просто и евтино устройство.
Ние им се радваме. Имаме голям орех в двора и са ни чести посетители.