тоя дето го е писал това май не прави разлика между кеш и регистри. кеша е тотално невидим за софтуера, няма начин софтуерно да разбереш че кеша съществува, освен индиректно по времето за достъп.
Последно редактирано на 05.01.2025 от synergie, видяно: 253 пъти.
Ти си се докарал до просешка тояга, това по дефолт всеки го може. Бтв ти не се ли се сетил досега че можеш да бачкаш хамалин 4 месеца вместо 2 години да се готвиш за интервю че да работиш 2 месеца? Ще си изкарал парите да го довършиш и после до 100 на колайдер и козички
Нямам идея как имаш нерви да обясняваш на идиоти. Предполагам, че е защото децата ти са още малки. :)
Аз знам, че Джаварите имат само смътна представа как работят компютрите, но честно не очаквах, че ще срещна идиот, който не знае, че във всички съвременни компютри кешовете са coherent и няма как да съдържат стари данни.
Спри да се излагаш докато е време, защото дори и рабиноидите ще започнат да ти се смеят. Това, че някакъв идиот е написал нещо в Интернет не го прави вярно.
Съветът ми е да вземеш учебника на Хенеси (Computer Architecture: A Quantitative Approach) и да го прочетеш бавно и с разбиране. Така че научиш как работят компютрите и няма да ти се струва, че е магия. Информацията, за която спорим в момента е в Глава 5 (5.2 ако трябва да бъдем точни), но ти препоръчвам да прочетеш ЦЕЛИЯ учебник.
И, понеже си падаш по блогове вместо учебници, ето ти и какво е написал друг блогър, който явно има малко повече ум от теб и тоя Baelding:
П.П. Сещам се само за един съвременен компютър на който кеша не беше coherent, BlueGene/L. И решението на IBM беше просто да не използват второто ядро. Едни колеги в LLNL успяха с много мъки да направят един-единствен софтуер да работи с двете ядра. Разбира се, в следващото поколение суперкомпютри, BlueGene/Q кеша беше coherent и всичко си работеше както трябва.
Kaзвам че жена му на Ребата трябва да е изключително търсен адвокат, който нон-стоп бива наеман на работа, за да може да стигне такива авторитетни килограми. Затова и смятам, че дали Ребата работи или не е без значение, защото тя е човекът който носи парите вкъщи.