<bgdev />free

Вход Регистрация

Първият ми проект с вайб-кодинг. 3D CAD система.
0

0 1

#180929 (ツ) johnfound
Създадено на 10:13 , видяно: 81 пъти.
Дон Реба

ами спецификацията е затворена, но ето тук има списък с функциите които аутодеск поддържа, не виждам булеви оператори. правят ги с обръщане на нормалите, както го правя и аз, но това не ти гарантира еднакъв резултат на различни крайни машини

Не бе човек. Аз имах предвид, че .step си е .step – просто файлов формат. И естествено в него има само крайния резултат от обработката на операциите. CAD системата е тая, която ги прави тези операции. OpenCASCADE си има нейни си алгоритми, които нямат нищо общо със .step файловете. Освен това, обръщането на нормалите е само един от етапите на difference(), но има още и union() и intersection(). И всъщност обръщането на нормалите не е някакъв трик, а си е същността на операцията - естествено е, ако правиш отвор с изпъкнала повърхност, резултата да е същата повърхност, но вдлъбната.

#180930 (ツ) Дон Реба
Създадено на 10:24 , видяно: 75 пъти.

не го виждам много как ще стане това, степа е някакъв език, не е просто файлов формат.

#180931 (ツ) johnfound
Създадено на 10:27 , видяно: 72 пъти.
Дон Реба

не го виждам много как ще стане това, степа е някакъв език, не е просто файлов формат.

Това, че в .step файла е само крайният резултат от всички операции – съм примерно 99% сигурен. Там няма операции над 3D обекти като такива.

Специално с булевите операции – просто отвори bcad и си поиграй. Разгледай какво се получава след булевите операции и как ребрата се обработват. Това се вижда добре, като включиш wireframe режима...

#180932 (ツ) BIGBUGEX
Създадено на 10:28 , видяно: 71 пъти.

В курви на безие ли ги пази тоя степ формат?

#180934 (ツ) Delegate
Създадено на 10:53 , видяно: 61 пъти.

My picture
Attached files:
FileSizeUploadedDownloadsMD5 hash
Screenshot 2026-06-28 135007.png141246 bytes28.06.202617571e495a6f8d0e6275800fadbd552799
#180937 (ツ) johnfound
Създадено на 11:10 , видяно: 58 пъти.
Delegate

My picture

Даже не съм се съмнявал. Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини. Няколко пъти съм пробвал да се боря, но е абсолютно безнадеждно – конкретна версия я изключват от списъците, следващата е пак вътре.

Така че, опираме до доверие. Към сорса съм дал връзка. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

#180939 (ツ) Rabin
Създадено на 11:26 , видяно: 45 пъти.
johnfound

Даже не съм се съмнявал. Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини. Няколко пъти съм пробвал да се боря, но е абсолютно безнадеждно – конкретна версия я изключват от списъците, следващата е пак вътре.

Така че, опираме до доверие. Към сорса съм дал връзка. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

Май ти е бацилясал компа. Самият компилатор за бай хойна, светеше така.

Бих си го билднал от сорс, ако малко от малко знаех за кво се борите. И не е като да не съм се занимавал с тия неща.

#180944 (ツ) johnfound
Създадено на 11:41 , видяно: 37 пъти.
Rabin

Май ти е бацилясал компа. Самият компилатор за бай хойна, светеше така.

Бих си го билднал от сорс, ако малко от малко знаех за кво се борите. И не е като да не съм се занимавал с тия неща.

Главата ти е бацилясала!

#180945 (ツ) Rabin
Създадено на 11:44 , видяно: 35 пъти.
johnfound

Главата ти е бацилясала!

На каква ОС си, и що си толкоз сигурен?

#180946 (ツ) johnfound
Създадено на 11:49 , видяно: 32 пъти.
Rabin

На каква ОС си, и що си толкоз сигурен?

Естествено че съм на Линукс. На какво друго да съм??? А съм сигурен, защото ако сега наобиколя всичките тези сайтове и им попълня формите за false-positive утре вече този файл няма да го разпознава като вирус. А като пусна следващата версия – пак ще започне да го представя за вирус. И така до безкрайност. Това съм го играл вече много пъти и отдавна съм се отказал да го правя.

#180947 (ツ) Дон Реба
Създадено на 11:50 , видяно: 31 пъти.
johnfound

Моите програми винаги ги определят като malware по незнайни за мене евристични причини.

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

#180949 (ツ) Delegate
Създадено на 12:17 , видяно: 24 пъти.

то по-интересно е какъв е на джонката vibe coding сетъпа.

#180952 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 12:25 , видяно: 18 пъти.
Дон Реба

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

хахахаха rofl

#180953 (ツ) johnfound
Създадено на 12:26 , видяно: 16 пъти.
Дон Реба

пробвал ли си да не слагаш имена като windows.exe :-)

Пробвал съм всичко. Няма ефект.

#180954 (ツ) johnfound
Създадено на 12:28 , видяно: 15 пъти.
Delegate

то по-интересно е какъв е на джонката vibe coding сетъпа.

opencode конзолна версия, с безплатния агент Big Pickle. Опитах с разни други агенти и платени и безплатни, но с тоя си допаднахме най-много. Какво точно пипа и как гледам със Kate като IDE. Понякога и сам се намесвам и пиша по малко, но в питона съм доста слаб, така че главно пише агента под моето мъдро ръководство. rofl

0 1

Първият ми проект с вайб-кодинг. 3D CAD система.
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE