<bgdev />free

Вход Регистрация

Проблемът на българите... 🤔
0

#167502 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 18:21 , видяно: 95 пъти.

Питали проф. Вера Мутафчиева как българите са оцеляли 5 века под турско робство и даже са станали един от най-големите народи в империята и тя отговорила с една дума:

Произвеждайки!

Туй му звучеше тъпо до едно време докато не си дадох сметка за някои неща:

1. Производителят цени това което е произвел като СВОЕ независимо, че има и по-добри алтернативи (осъзнах го докато си пиша книгата).

2. Производителят се чуди какво може да направи за да произведе повече, да рекламира СВОЕТО и по този начин развива в известна степен и тези около него, които му помагат да постигне това. Ако е земеделец - прави деца да му помагат със земеделието.

3. Производителят гледа да защити СВОЕТО и създава в себе си и тези около него култура на НИЕ И ТЯХ и държи на СВОИТЕ ХОРА, СВОИТЕ СЪСЕЛЯНИ или СВОЯТА ОБЩНОСТ...

Да, по турско бая българи не са знаели, че са имали държава, но са си знаели съселяните, околията и са се защитавали един друг от турци и кърджалии...

А какво имаме днес - потребителски бройлери!

Как да очакваш от "потребител" да оцени "своето" (било своят език, държава и т.н.) като той няма "свое"? :-) Той е "светски човек" - потребител у магазин.

За това некви нашенки могат да залитат по "ирландски танци", "по френски простотии" и да се чудят що ние не уважаваме "своето", без да осъзнават, че те са част от проблема. Ми те са си "кокошки", "моладжийки", "юзурчета"... КАКВО ДА ОЧАКВАШ ОТ ТЯХ!? :-)

Те и така гледат на "държавата" - като на "клиент" у магазин. Държавата трябва да направи това и онова, а ние да чакаме...

И Левски го е казал...

My picture

То и възстанията ни са организирани предимно от "производители", които са се притеснили, че Османската Империя ще спре да им купува по-нискокачествените кожи за турската армия и др. продукти (и ще купува висококачествени европейски стоки) и са решили да "имат своя държава". Не случайно и Стамболов налага "протекционизъм".

И преди им се дразнех, че са ни "освободили" по някакви "бизнес причини", но производството наистина е важно нещо. Щото ето какво е народ който не произвежда - потребителска паплач!** Всичко друго, но не и "българи"!

#167503 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 18:26 , видяно: 89 пъти.

Сега Комунизмът има много грехове:

1. Отрече се от българската религия - църкви са били превръщани в обори.

2. Продаде националният ни интерес - създаде Македония и се подигра с историята ни.

3. Създаде политически елит умеещ да се "навежда".

4. Опитоми "производството" и уби "предприемаческия дух".

Но пак - било то щото източния блок се е състезавал със запада, било то за друго, но тогава България е ПРОИЗВЕЖДАЛА!

И не случайно сега ми е мъчно, че нямаме заводи, нищо че некви дебили ми викат "Ама пък имаме достойни доходи и банани в магазините", със същата дебилна усмивка с която ми обясняват, че "НАТО ни пази"... >:-(

Народ който не произвежда - КАК ДА ИМА ДЕЦА!? rofl

Ама нали детето ще му пречи да употребява, бе?

My picture

И експерта по Джендъри беше при Карбовски или др. и обясняваше как до сега с жена си неколко деца са можели да имат, ако не са ходили на 10 почивчици... но "консверватор" ми се пише... :-)

#167504 (ツ) Последният акаунт на Единия
Последно редактирано на 18:30 от Последният акаунт на Единия, видяно: 84 пъти.

Но последната добавка към тая манджа, която превръща България в най-бързо изчезващия народ на Света е ЧАЛГА КУЛТУРАТА! :-)

Която те учи, че да си производител-бачкатор е ЖАЛКАРСКО и е добре да бъдеш башибозук и да КРАДЕШ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ!

ДА КРАДЕШ ОТ ДЪРЖАВАТА!

И те за тва за 30 години - 3 милиона надолу. И до 2040 се очаква под 5 милиона. :-)

"Бели птици ще останат - няма да ги видим в този час..." 🎶

#167505 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 18:33 , видяно: 78 пъти.

Та смеете му се на РЪБинката - ама човека поне се опитва да "произведе" нещо...

Преди имах капка уважение към ScaleFocus и другите такива "IT фирми", ама тея са робовладелци и продават българския труд евтино, за да могат чужденците да произвеждат, а ние да купуваме.

Продуктови фирми ни трябват, не робовладелци - е примерно Ради Атанасов наскоро е пуснал свой AI агент. Евала за което - пример за човек, който произвежда.

Щото де вика проф. Иво Христов...

"От нация пълна с келнери и фризьори - какво да очакваш?"

#167507 (ツ) Реконструктор
Създадено на 18:42 , видяно: 63 пъти.

Уау, това ли ти беше the big epiphany? rofl rofl rofl

#167508 (ツ) Последният акаунт на Единия
Последно редактирано на 18:45 от Последният акаунт на Единия, видяно: 57 пъти.

Никой не е казал, че трябва да е нещо сложно... rofl

П.П. Ама от нация, кифлета, моладжийки и дубайки - как да очакваш деца!? :-)

Циганките произвеждат за социални помощи, ама работят хората... а "Ганя от почивка" ше се затрие...

#167512 (ツ) Rabin
Създадено на 18:50 , видяно: 48 пъти.
Последният акаунт на Единия

Никой не е казал, че трябва да е нещо сложно... rofl

П.П. Ама от нация, кифлета, моладжийки и дубайки - как да очакваш деца!? :-)

Циганките произвеждат за социални помощи, ама работят хората... а "Ганя от почивка" ше се затрие...

За демография не спираш да квичиш - деца нула. Да избием българите, пък не скачаш от балкона. Ходи на психиасатър, вижда се, че не си осъзнаваш елементарни логически противоречия.

#167513 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 18:51 , видяно: 44 пъти.
Rabin

За демография не спираш да квичиш - деца нула. Да избием българите, пък не скачаш от балкона. Ходи на психиасатър, вижда се, че не си осъзнаваш елементарни логически противоречия.

Радвам се за демографията бе - не квича...

А чакам първо вие да се затриете... ако се затрия - как ще разбера, че другите също са се затрили, аа!? :-(

Нема ме изментиш с туй, както нема и да ме метнеш с твоите 50 евро...

#167514 (ツ) Реконструктор
Създадено на 18:52 , видяно: 42 пъти.

Единка, тъпичък си и инфантилен + очевидни поведенчески проблеми, които за сега не мога да идентифицирам. За твое успокоение - не си единствен, но на теб ти липсва И самоконтрол.

#167515 (ツ) Последният акаунт на Единия
Последно редактирано на 18:54 от Последният акаунт на Единия, видяно: 39 пъти.
Реконструктор

Единка, тъпичък си и инфантилен + очевидни поведенчески проблеми, които за сега не мога да идентифицирам. За твое успокоение - не си единствен, но на теб ти липсва И самоконтрол.

Туя умозаключи във връзка с темата де ся отворих или глаголиш по принцип!? :-)

#167521 (ツ) Rabin
Създадено на 19:05 , видяно: 27 пъти.
Реконструктор

Единка, тъпичък си и инфантилен + очевидни поведенчески проблеми, които за сега не мога да идентифицирам. За твое успокоение - не си единствен, но на теб ти липсва И самоконтрол.

Пише с имената си, ще видим кой ще рови В кофите накрая...

#167522 (ツ) Реконструктор
Създадено на 19:07 , видяно: 25 пъти.
Последният акаунт на Единия

Туя умозаключи във връзка с темата де ся отворих или глаголиш по принцип!? :-)

По принцип състоянието ти ражда подобни умозаключения.

#167523 (ツ) Rabin
Последно редактирано на 19:14 от Rabin, видяно: 20 пъти.
Реконструктор

По принцип състоянието ти ражда подобни умозаключения.

В тая криза, дори в гаражните фирми ровят из нета какъв откачалник ще вземат. Точно с тъпа книга в Амазон - пари нула. От нищо освен ИТ не разбира, с частпром в момента не вярвам да изкара нещо.

Кофите остават единствената алтернатива. На "Унищожението на българите" ще постави началото, със себе си. Хитлер му е викал "Окончателното решение", после сам си е теглил куршума.

Проблемът на българите... 🤔
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2f1e5374d1248bb5); SQLite v3.47.0 (check-in: 03a9703e27c44437);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE