е, ние сме видяли 90те и истински престрелки между вис и сик, на техен фон някакъв метнат през моста е нищо. обаче ако оставим това настрана генерално си напълно прав, без "посолство" можеш да докараш хората до физическо изтребление (например глада в ирландия или украйна) и няма да се вдигнат, гладните бунтове са соев мит. НЯМА гладни бунтове, има успешни (или провалени) псиопове и майдани. когато румънците убиха чаушеско това не беше спонтанен бунт на изгладнели хора, които няма какво да губят, а добре проведен успешен майдан с участие на не повече от 1% от населението, останалите 99 само гледаха сеир и вероятно са викали за чаушеско. а нашето априлско въстание е пример за зле проведен майдан, смазан безславно от титушките. в тоя контекст си мисля - да имаш боеспособни титушки е по-важно от това да имаш мощен репресивен апарат.

