0 1
Гледате ли кво става с изкусния интелект? В HN са полудели, всеки втори пост е за ChatGPT.
ГПТ минава изпит за компютър сайънс
Едни си скубят косите "тва не е честно, програмирането като шаха ли ше стане", други ги успокояват с "кучето въобще не е умно, водя му с 3:2". Появиха се некви тролове дето на постове отговарят с генериран от ГПТ текст но не всеки се усеща и се завързват разговори. Голям сеир.
Реба Създадено на 05.12.2022, видяно: 517 пъти. #82409
точно неска един колега ми прати линк към тия, изпълнява прости задачки "направи топче да се баунсва в стените на екрана".
Така както е почнало, може да доживееш да те заменят с видеокарта.
Реба Създадено на 06.12.2022, видяно: 449 пъти. #82441
не се притеснявам, ако заменят мен, заменят всички
Един в devbg го беше направил салата това с някви задачи тип Пешо е 4 пъти по-млад от майка си и 6 години по-млад от сестра си
Реба Създадено на 06.12.2022, видяно: 437 пъти. #82446
абе то на някой от горните линкове имаше още по-добре салата, с тестване на разбирането на времето. АИто явно разбира че ако събитие е "между" две други, то ще бъде второ по ред, до тук добре. Обаче като го накараш да обвърже това разбиране с показания за времето се осира. мисля че това АИ е типичен представител на "синтактичен" интелект, който свежда мисленето до езика. това даже не е напълно грешен подход, и навремето си мислех че е баш верния, днес обаче съм скептичен. още атинските педераси са си правели просташки шеги от вида "моето куче роди кученца и стана майка, то е мое куче и е майка => то е моя майка". забележително е обаче как просташките шеги на елините не са се въртяли около ебането както е днес, а около формалната логика и дедукцията, днес такива хора няма, мащехата природа не обича много логичните и ги треби.
С по-дъртите култури често се изпуска факта че едно време цената на записване (и публикуване) е била много висока, т.е. да напишеш нещо е искало първо да си образован, което е било привилегия на малцина. Второ, самата цена на пособията за писане, на труда и прочее е била своеобразен филтър. Не случайно Борис I е наричан просветител защото е дал невероятни за онова време суми за разпространение на славянска азбука.
Никакво сравнение не може да се прави с днешни времена когато всеки асистент от ТУ със задълбочени познания в copy/paste технологията може да натряска всякакви глупости за отрицателно време на цената на опаковка от дюнер.
На мен ми е много забавно понеже хуманите рядко имаме брилянтни и оригинални мисъли. Обикновено говорим с банализми и клишета и АЙ-то много добре имитира един такъв среднстатистически хуман. Тва нещо ще изкара много Phd-та.
А за бранша ще почна да се притеснявам когато при шефчетата се появи тенденция вместо "виж там напраи нещо" да дават ясно и обстойно дефинирани задачи, като на олимпиада по информатика.
Хайде-хайде, такива задания има доста, явно не работиш с държавни поръчки
от
многото Последно редактирано на 06.12.2022 от Един
от
многото, видяно: 378 пъти. #82456
Yup, ама те за тва са казали, че:
"Изкуственият интелект се пише от тези, които нямат естествен!"
Просветен и образован човек нема как да се занимава с тея глупости... 😏
П.П. Copy-paste-натите неща не са глупости, щото са писани от истински IT докторчета, серсемино! 😠
Държавните поръчки верно са много обстойно дефинирани: "Каквато и да е кола за нуждите на министъра, стига да е немска, над 300 коня, с ГПС навигация, кожен салон, логото да е с 4 колелца. Каним дилъри на всички марки да внесат оферти".
Че то открай време е така 'Дигам триста от лежанка, висок съм два метра и убивам бик с шамар - ела да се премерим в ЧЕСТЕН бой' :)
Отдавна е така ама никой не се е сетил да вкара АИ там, нали това борим уж
от
многото Създадено на 07.12.2022, видяно: 329 пъти. #82476
Чей ся - как може АИ-то да участва в "усвояване на евро-пари"? 🙄 Не требва ли човек-Ph.D. за тая работа?
Трябва талашитен параван. Точно колкото струват 'образованието' и 'знанията' на 'айти специалистите' които яките батки с мангизите наемат. Често за по-малко кинти от наистина качествен курволяк. Сичко според цената си, повече 'академии' и 'сертификати' и 'презънс', даже може и синдикати, хихихихихи :)
Питах светия АЙ дали мога да дебъгвам CQRS в продъкшан, но не са го тренирали добре и ми върна това:
"It is generally not recommended to try to debug CQRS in production, as it can cause disruptions to the system and potentially lead to data loss or other issues. If you need to debug CQRS in production, it is best to do so in a controlled environment, such as a staging environment, and use tools like logging and monitoring to help identify and fix any issues. Additionally, it is important to have thorough testing in place before deploying to production to help prevent issues from occurring in the first place."
Пълен аматьор
от
многото Създадено на 08.12.2022, видяно: 264 пъти. #82509
Ти се смееш, ама след 20-30 години ти и аз ще сме безработни у Турция, а Путкоскубач още ще дебъгва CQRS в production, защото тая процедура не може да се автоматизира с AI.
0 1