<bgdev />free

Вход Регистрация

Загниващия запад
0

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

#180191 (ツ) gat3way
Създадено на 22.06.26 14:28 , видяно: 181 пъти.

Мапинга между MSISDN-а и IMSI-то го прави HLR-а на оператора откъдето си взел картата. Като отидеш у другата държава, у техния HLR тва IMSI изобщо го нема у базата му (която навремето беше просто глорифициран LDAP, са не знам), тогава VLR-а се занимава с него, ходи да си говори с HLR-а на оператора откъдето е издадена картата и оттам знае активна ли не е ли активна, може ли да роумва, не може ли и прочее. У мрежата, MSISDN не се появява, там еквивалента на "мак адреса" по които се адресират устройствата е TMSI-то, а TMSI-то на роумващата карта го назначава VLR-a. Когато искаш да набереш някой номер, тогава да, праща се "искам да говоря с тоя MSISDN" и HLR/VLR си прави lookup-а ако е местен номера, ако е чужбински, вече става малко по-дълго, ама в крайна сметка сходно. С данните как стои вече работата, през къде се рутира трафика, от какъв събнет се назначават адреси, си е по усмотрение на оператора, както си решат, така става.

Поне така работеха нещата кога бачках у телекома навремето, но то верно доста години минаха оттогава и сега може и да са различни някои неща.

#180192 (ツ) synergie
Последно редактирано на 15:09 от synergie, видяно: 164 пъти.
gat3way

Мапинга между MSISDN-а и IMSI-то го прави HLR-а на оператора откъдето си взел картата. Като отидеш у другата държава, у техния HLR тва IMSI изобщо го нема у базата му (която навремето беше просто глорифициран LDAP, са не знам), тогава VLR-а се занимава с него, ходи да си говори с HLR-а на оператора откъдето е издадена картата и оттам знае активна ли не е ли активна, може ли да роумва, не може ли и прочее. У мрежата, MSISDN не се появява, там еквивалента на "мак адреса" по които се адресират устройствата е TMSI-то, а TMSI-то на роумващата карта го назначава VLR-a. Когато искаш да набереш някой номер, тогава да, праща се "искам да говоря с тоя MSISDN" и HLR/VLR си прави lookup-а ако е местен номера, ако е чужбински, вече става малко по-дълго, ама в крайна сметка сходно. С данните как стои вече работата, през къде се рутира трафика, от какъв събнет се назначават адреси, си е по усмотрение на оператора, както си решат, така става.

Поне така работеха нещата кога бачках у телекома навремето, но то верно доста години минаха оттогава и сега може и да са различни някои неща.

Мелеза не се научи че е тъп на гъдулка да еба

#180196 (ツ) Реконструктор
Създадено на 15:47 , видяно: 154 пъти.
gat3way

Мапинга между MSISDN-а и IMSI-то го прави HLR-а на оператора откъдето си взел картата. Като отидеш у другата държава, у техния HLR тва IMSI изобщо го нема у базата му (която навремето беше просто глорифициран LDAP, са не знам), тогава VLR-а се занимава с него, ходи да си говори с HLR-а на оператора откъдето е издадена картата и оттам знае активна ли не е ли активна, може ли да роумва, не може ли и прочее. У мрежата, MSISDN не се появява, там еквивалента на "мак адреса" по които се адресират устройствата е TMSI-то, а TMSI-то на роумващата карта го назначава VLR-a. Когато искаш да набереш някой номер, тогава да, праща се "искам да говоря с тоя MSISDN" и HLR/VLR си прави lookup-а ако е местен номера, ако е чужбински, вече става малко по-дълго, ама в крайна сметка сходно. С данните как стои вече работата, през къде се рутира трафика, от какъв събнет се назначават адреси, си е по усмотрение на оператора, както си решат, така става.

Поне така работеха нещата кога бачках у телекома навремето, но то верно доста години минаха оттогава и сега може и да са различни някои неща.

Казах същото, но с по-малко и по-прости думи. Иначе имам пред мене статистика с хиляди MSISDN-и, къде не са от MNO-то, не знам как са се появили там.

#180198 (ツ) gat3way
Създадено на 16:07 , видяно: 151 пъти.

Това е малко странно, за оператора противно на крайния клиент, номера е доста второстепенен детайл, едно поле в базата и толко, което е странно аз тогава бачках в billing§operations и точно с това се занимавах, губят се вече спомени де, това беше наистина отдавна, обаче все пак не мисля че cdr-ите (тея записи дето фърчаха от централите на база на които щавехме клиентите) имаха дори номер в тях, мисля че бяха вързани за imsi-та. Със сигурност помня че с IMSI-тата беше цирк поради други причини, по принцип по протокол (странно как помня още тея глупави подробности), imsi се появява само веднъж в мрежата, като цъфне абоната, има там неква регистрационна процедура и hlr-а му връща tmsi, оттам нататък само по tmsi-то се обръщат към него, тва е заради намкви прайвъси притеснения. Софтуера за hlr-ите тогава поне беше безбожно скъпа простотия която такива олигофрени като ериксон и алкател правеха и лицензираха по безобразен начин, на бройка imsi-та за година най-често. По онея времена, мобилните мрежи растяха още с двуцифрените проценти годишно, та успех с планирането на тея лицензи. Та по протокол пак, tmsi-то е всъщност малко пожелателно, ако не мине регистрацията с отказ, ами защото примерно си ударил бройката за която си закупил лиценза, тва връщаше същото imsi като tmsi и така това си работи с "imsi като tmsi" одма, е прайвъси ентусиастите сигурно пищят ама не плащат те масрафа. Подозирам че сега не е така, не вярвам пак да се дере толко брутално за нищо, то пазара отдавна е наситен и разпределен, затва и парите не растат по дърветата вече.

#180199 (ツ) Реконструктор
Създадено на 16:51 , видяно: 134 пъти.

Има и един важен детайл, опита ми е с оператори от страни от третия свят. Ся, в ЕС и "белите" държави заради прайвасита и прочие може и да не мога да видя това, което виждам при циганяците. Но така или иначе това са безполезни детайли, основния въпрос е може ли със симка от циганяшка държава ефективно да се управлява дрон?

#180200 (ツ) gat3way
Създадено на 16:59 , видяно: 133 пъти.

То България беше в "третия свят" тогава, аз май някъде 2008 или 2009 напуснах, както и да е, повечето време беше отпреди да сме европейци. Ся верно може по-зле оттука, то тогава имаше пушалня у сградата в един аквариум, сега кога ще стане това, никога, та там съм слушал истории от онея с калните жипове от радиооптимизацията и всекакви ненормалници. Имаше един дето идваше да сетъпва некакви неща при централистите и тоя ми беше разправял че много се радвал че си сменил отдела и вече нямало да ходи в Африка, ходил до някаква централа в Нигерия да инсталира некви неща и тея олигофрени били опънали от тавана канапи с чирози да ги пазели от зли духове, вика тва така смърди че не може да се живее вътре и няма сила която да ги разубеди да не го правят, а иначе са некви образовани хора завършили университети, не са от некое село чернилките.

#180205 (ツ) Delegate
Създадено на 17:44 , видяно: 121 пъти.

Имах един наемател нигериец и вечно, като ходех да взимам наема вътре смърдеше на зла гад, но той твърдеше, че е от подправките, които ползва. Верно пържеше некакви пипища, омазани с някакви смески, като кротони ли, като сусам ли не знам, но тежка смрад се носеше. Вика - сахиб, скаш ли чикин ?

Абе тия IMSI-та оправиха ли ги, или още можеш да ги слушаш пасивно и да локализираш хора ?

#180206 (ツ) gat3way
Последно редактирано на 17:51 от gat3way, видяно: 120 пъти.

Аз не мисля че може с пасивно слухтене да ги локализираш лесно дори и тогава с GSM-а, още повече с UMTS-а, а те и двете ги пенсионираха вече почти навсякъде. В смисъл да знаеш че са некъде наоколо да, тва е лесно, да ги знаеш точно къде са (пасивно слухтейки) треа ги триангулираш и то по ъплинка дето е спорадичен, по даунлинка може само да знаеш че са наоколо некъде. Тея работи са в миналото според мене / сега изглеждат доста различно.

Тва ако не си оператора де, той може доста по-лесно.

#180207 (ツ) Delegate
Създадено на 17:51 , видяно: 118 пъти.

Не казано да е точно. Да кажем - вкъщи ли е или в мола

#180208 (ツ) gat3way
Създадено на 17:54 , видяно: 117 пъти.

Нямам идея сега, може и да може, ма тея ползват бая честотна лента и нам колко банда дето им лицензираха с времето, ще се оръсиш за sdr-и прилично най-малкото.

#180217 (ツ) Евлампи
Създадено на 19:37 , видяно: 83 пъти.
Последният акаунт на Единия

"В", не "От"...

Виждаш ли сега колко важно е че особено се пише с едно нъ :)

#180220 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 20:16 , видяно: 73 пъти.
Евлампи

Виждаш ли сега колко важно е че особено се пише с едно нъ :)

Прав си - особенно за това! :-)

#180230 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 20:49 , видяно: 66 пъти.
#180236 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 20:54 , видяно: 61 пъти.

My link

A female cop mistakenly shooting a bystander during an active shooting incident doesn’t mean females are not worthy of being police officers.

You guys are just ridiculously stereotyping.

#180238 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 20:55 , видяно: 57 пъти.
#180251 (ツ) Baj_boeb
Последно редактирано на 22:19 от Baj_boeb, видяно: 43 пъти.
Baj_boeb

My link

A female cop mistakenly shooting a bystander during an active shooting incident doesn’t mean females are not worthy of being police officers.

You guys are just ridiculously stereotyping.

по-добра гледна точка, да внимавате с жените полицаи, ей rofl

Attached files:
FileSizeUploadedDownloadsMD5 hash
1782155949220653.mp42336169 bytes22.06.202625dd54fc2594cce0b63568abd769e2724f
#180266 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 00:16 , видяно: 32 пъти.
#180267 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 01:13 , видяно: 26 пъти.

My picture
Attached files:
FileSizeUploadedDownloadsMD5 hash
1782176198739621.png468743 bytes23.06.202618e91a9eb300043031e80dcc837e52bb7c
#180268 (ツ) Дон Реба
Създадено на 03:48 , видяно: 18 пъти.

полския ресторант го крада

#180273 (ツ) Реконструктор
Създадено на 05:17 , видяно: 15 пъти.
gat3way

То България беше в "третия свят" тогава, аз май някъде 2008 или 2009 напуснах, както и да е, повечето време беше отпреди да сме европейци. Ся верно може по-зле оттука, то тогава имаше пушалня у сградата в един аквариум, сега кога ще стане това, никога, та там съм слушал истории от онея с калните жипове от радиооптимизацията и всекакви ненормалници. Имаше един дето идваше да сетъпва некакви неща при централистите и тоя ми беше разправял че много се радвал че си сменил отдела и вече нямало да ходи в Африка, ходил до някаква централа в Нигерия да инсталира некви неща и тея олигофрени били опънали от тавана канапи с чирози да ги пазели от зли духове, вика тва така смърди че не може да се живее вътре и няма сила която да ги разубеди да не го правят, а иначе са некви образовани хора завършили университети, не са от некое село чернилките.

Хахах, единия от 2-та основни клиента на фирмичката беше нигерийски оператор, ама той се махна малко преди да се махна и аз. Не знам колко са образовани, обаче имаше 2 дена драма, че не могат да пъхнат правилния кабел в правилната дупка. rofl

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Загниващия запад
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE