<bgdev />free

Вход Регистрация

Загниващия запад
0

0 1 2 3 4 5 6 7 ...9 10 11 12 13

#180132 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 09:05 , видяно: 141 пъти.
Дон Реба

само ако е с номер, сим карти без номер се продават на корем заради иота, има и(ди)отски продукти дето директно си имат такава набита още у фабриката, колите например май са така.

И в двете си коли имам симки само за данни. НЕ СТАВА без паспорт.

#180133 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 09:07 , видяно: 140 пъти.
gat3way

У държава пълна с хора които биха продали и майка си за бутилка водка, тва според мен е последният проблем.

И ето първото офисно едноклетъчно издаде некви звуци. rofl rofl

#180135 (ツ) Baj_boeb
Създадено на 22.06.26 09:17 , видяно: 138 пъти.

Wagies must be suicidal right now because they literally have to go bust their asses for shit pay in a few hours. And it must tear them apart knowing that the fruits of their labor are siphoned off at gunpoint so that hispanics and blacks and arabs and indians can breed. And also to rebuild $300B of infrastructure in Iran so kikes can have fun smushing it like a sandcastle again with our weapons.

#180140 (ツ) synergie
Последно редактирано на 22.06.26 09:44 от synergie, видяно: 132 пъти.
Реконструктор

И в двете си коли имам симки само за данни. НЕ СТАВА без паспорт.

Мелез, аз си поръчах от Китай камери преди 2 месеца, които дойдоха със сим карти и през китайския апп за видеонаблюдение си платих абонамента и ги активирах.

#180145 (ツ) Дон Реба
Създадено на 22.06.26 09:56 , видяно: 126 пъти.
Реконструктор

И в двете си коли имам симки само за данни. НЕ СТАВА без паспорт.

да ти дам няколко дето си поръчах по алито?

#180154 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 10:11 , видяно: 116 пъти.
Дон Реба

да ти дам няколко дето си поръчах по алито?

Дай линк направо да видя. Но така или иначе, картата, с която си платил, също е доста добре проследима.

#180170 (ツ) Дон Реба
Създадено на 22.06.26 10:32 , видяно: 108 пъти.
Реконструктор

Дай линк направо да видя. Но така или иначе, картата, с която си платил, също е доста добре проследима.

и какво като е проследима, бягай арестувай буданов. аз бях пуснал впрочем някъде тема с тая история за картите, поръчах няколко за проба, като взех и две които твърдят че имат номер валиден само за смс, обаче и двете не тръгнаха - едната иска регистрация с тайванска лична карта, другата директно забива телефона

#180172 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 10:54 , видяно: 101 пъти.

Последно можеш или не да имаш анонимна карта?

#180174 (ツ) a090a
Последно редактирано на 22.06.26 11:18 от a090a, видяно: 91 пъти.
Реконструктор

Последно можеш или не да имаш анонимна карта?

Преди около месец бях в Молдова. Още на летището в Кишинев, на изхода, има гише с голееееми табели за прИмоция: SIM карта (или еСИМ, ако предпочиташ) с много гигабайти трафик + молдовски мобилен номер. Дадох няколко еврака- имах карта. Без документ за самоличност, без нищо.

На тоя номер могат да ти звънят от всякъде, но от него можеш да звъниш само до молдовски номера (имаше бая минути включени). Големите пакети данни пак са валидни основно в мрежата на молдовския оператор, но имаш и някакви гигабайти в роуминг- примерно от 650 ГБ общо, 20 са ти валидни и в роуминг.

Така си дойде телефона и в България, с молдовската карта- закачи си се към йетелската мрежа, можех да му звъня, и данните си бяха налични за срока на валидност на картата, който така и не го разбрах колко е, щото реално съм я ползвал 3 дни. Но за десетина евра- екстра работа.

ЕДИТ: чакай да не ви излъжа, че реално жената купи 2 сим карти там (една за мен и една за нея), дали искаха идентификация или само пари. Ще я питам като се прибере. Ама май не и искаха никакъв документ за самоличност. Останалото си е както съм го написал.

#180175 (ツ) Дон Реба
Създадено на 22.06.26 11:12 , видяно: 87 пъти.

ха, значи и с номер можело, виж ти, сороса как търпи такава наглост!

#180176 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 22.06.26 12:02 , видяно: 71 пъти.

My picture
#180178 (ツ) Rabin
Създадено на 22.06.26 12:10 , видяно: 66 пъти.
Последният акаунт на Единия

My picture

Къде видя сириец с диплома от Германия?

#180180 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 22.06.26 12:15 , видяно: 62 пъти.
Rabin

Къде видя сириец с диплома от Германия?

"В", не "От"...

#180181 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 12:15 , видяно: 61 пъти.
a090a

Преди около месец бях в Молдова. Още на летището в Кишинев, на изхода, има гише с голееееми табели за прИмоция: SIM карта (или еСИМ, ако предпочиташ) с много гигабайти трафик + молдовски мобилен номер. Дадох няколко еврака- имах карта. Без документ за самоличност, без нищо.

На тоя номер могат да ти звънят от всякъде, но от него можеш да звъниш само до молдовски номера (имаше бая минути включени). Големите пакети данни пак са валидни основно в мрежата на молдовския оператор, но имаш и някакви гигабайти в роуминг- примерно от 650 ГБ общо, 20 са ти валидни и в роуминг.

Така си дойде телефона и в България, с молдовската карта- закачи си се към йетелската мрежа, можех да му звъня, и данните си бяха налични за срока на валидност на картата, който така и не го разбрах колко е, щото реално съм я ползвал 3 дни. Но за десетина евра- екстра работа.

ЕДИТ: чакай да не ви излъжа, че реално жената купи 2 сим карти там (една за мен и една за нея), дали искаха идентификация или само пари. Ще я питам като се прибере. Ама май не и искаха никакъв документ за самоличност. Останалото си е както съм го написал.

Да, така е, излиза, че Молдова е една от малкото юрисдикции, в които не се изисква идентификация. НО, както казах по-горе, роуминга е яко клизма, когато ти трябва ниско лейтънси добър бендуит. За това искам такава карта за да мога да я тествам лично.

#180182 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 12:15 , видяно: 61 пъти.
Дон Реба

ха, значи и с номер можело, виж ти, сороса как търпи такава наглост!

не знам ква е тая обсесия с тоя номер

#180184 (ツ) Дон Реба
Създадено на 22.06.26 12:20 , видяно: 57 пъти.
Реконструктор

не знам ква е тая обсесия с тоя номер

телефонния номер ти е айдито в цифровия концлагер, регваш се някъде, праща ти смс с код, за да го получиш трябва телефон с номер, не просто сим за данни, и така сороса те знае кой си

#180185 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 12:24 , видяно: 51 пъти.
Дон Реба

телефонния номер ти е айдито в цифровия концлагер, регваш се някъде, праща ти смс с код, за да го получиш трябва телефон с номер, не просто сим за данни, и така сороса те знае кой си

Просто не знаеш колко далеч си от истината. Но накратко - сороса знае кой си в момента, в който го захраниш тоя сим. От където е и цялата борба да се елиминират анонимните му покупки.

#180188 (ツ) a090a
Създадено на 22.06.26 13:08 , видяно: 40 пъти.
Реконструктор

Да, така е, излиза, че Молдова е една от малкото юрисдикции, в които не се изисква идентификация. НО, както казах по-горе, роуминга е яко клизма, когато ти трябва ниско лейтънси добър бендуит. За това искам такава карта за да мога да я тествам лично.

Септември месец пак ще имам път към Молдова, ще ти взема една карта, ако искаш. Но май трябва да се активира на място, в тяхната мрежа, не в роуминг/чужда мрежа.

А ианаче за нета в роуминг- аз не съм забелязал скоростта да се влияе от това в чия мрежа ползваш данните. Оказва влияние (евентуално) на цената и обема, а скоростта, респ. лейтънси и пр. си е колкото позволява мрежата и типа връзка.

#180189 (ツ) Дон Реба
Създадено на 22.06.26 13:11 , видяно: 39 пъти.
Реконструктор

Просто не знаеш колко далеч си от истината. Но накратко - сороса знае кой си в момента, в който го захраниш тоя сим. От където е и цялата борба да се елиминират анонимните му покупки.

ти ме пита каква е разликата с или без номер, е ти я разликата

#180190 (ツ) Реконструктор
Създадено на 22.06.26 13:33 , видяно: 33 пъти.
a090a

Септември месец пак ще имам път към Молдова, ще ти взема една карта, ако искаш. Но май трябва да се активира на място, в тяхната мрежа, не в роуминг/чужда мрежа.

А ианаче за нета в роуминг- аз не съм забелязал скоростта да се влияе от това в чия мрежа ползваш данните. Оказва влияние (евентуално) на цената и обема, а скоростта, респ. лейтънси и пр. си е колкото позволява мрежата и типа връзка.

Еми ако не си забравил до тогава, земи една и я активирай. А и офертите от алиекспрес си остават актуални, ако някой ми даде линкове с гарантирано работещи варианти, ще пробвам и тях.

Роуминга в доста случаи налага трафика да се рутира през MNO-то, което ти е продало картата, но отново - в нищо не мога да съм сигурен, преди да съм пробвал лично. От доста години вече съм доста навътре в телко бизнеса. Обикновено когато в мрежата се появи MSISDN (т.е. тел. номер) който не принадлежи на MNO-то (т.е. роуминг) обикновено му се асайнва IP, което също не в събнета на MNO-то. Защото и двете не са хардуер а софтуер (привет, реба) и мапинга между IMSI и MSISDN от една страна и IP от друга се извършва на сървърите на оператора. До колко това влияе на скорост, лейтънси и не на последно място - стабилност е въпрос на експериментиране.

0 1 2 3 4 5 6 7 ...9 10 11 12 13

Загниващия запад
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE