Тойота много се надяват да си прав, но според мен няма да се случи. Ток има навсякъде, водород не.
0 1 2 3 4 ...14 15 16 17 18 ...31 32 33 34 35 36 37 38 39
Тойота много се надяват да си прав, но според мен няма да се случи. Ток има навсякъде, водород не.
Някои части на България няма да се съгласят с теб...
Абе не знам каква е алхимията зад обратния процес на електролизата - ще разпитам интелекта да разясни ...
Тука вече се излагаш. Представи си го като батерия с еднократен електролит. Има много хляб в тая работа, ама не с водород, а с някъв алкохол (етанол/метанол). Ако го докарат да е с поне 50% КПД от горенето му и не струва прекомерно, ше стане революция.
Няма електролиза, електродите не се променят и са вечни
до утре мое си спорим
Като доде време да ти смени батерийките, пак да са похвалиш. Колко ти е ЕВТИНО на ток.
За батерийки говоря. Баш като тия на играчките. Тоя же размер. Ама станало чудо, със софтуер ги гледали много добре. Тъпаци като тебе вярват.
Батериите са си много добре, все още са на 98%. Вероятно ще паднат до 95% преди да я сменя.
Но козоеба все пак само за пари говори. :)
Аха, няма начин да не е на 98%. Макя ти деба проста!
Да, миризливците не вЕрват на факти. На тях звездите (от теле-визията) им говорят.
Ми вярвам на личния си опит, щото таквиз батерийки съм фърлил с десетките. Старата Нокия ѝ смених батерията 4 пъти таман. Много си я харесвах и я пенсионирах чак като доожда време за смартфон.
Както ти показва 98% тъй ще клекне отведнъж. Трета генерация акумулатори сменям на алармите, в идеални условия живеят, винаги заредени. Като по часовник умират на петата година, литиевите са малко по-трайни. Но не много по.
Като не сменяш масло сменяш батерия за 20 К $.
Козоеба пак започна да дрънка глупости за разни неща, които се били случили миналия век. :) Пак да повторя, Теслата на шефа ми е поне на 7 години и си работи перфектно.
Батерията на лаптопа ми, 5 годишен, зареждан от 20-100% всеки ден поне веднъж, е 81% от капацитета си.
Иначе козоеба пак започна да ме плаши как щял да си харча парите. Аз пари имам, няма нужда да се притеснява за това. :)
Не бе, за смисъла се чудя, ако не си куриер и нямаш собствен фотоволтаик. Селския чорбаджи има 30 кловатова централа, кара си яко бес пари, там има логика. Няма логика вие да ги купувате тия еднодневки. Макя ти проста!
Нормално е миризливци като козоеба да не разбират смисъла. Все пак, те кола не карат. :)
И ПАК говори за пари, миризливеца. :)
Е за мода ли да говоря? Нали ви видях високото грозде. И заяжда вайфона понякога, и разкача постоянно нета, мъка е на дълъг път. Андроид таблета не прави такива мизерии. И не е такава рекламна кочина техният апстор. Само завършен рекламо сапиенс може да каже премиум продукт, на тая откровена гавра от Епължийницата.
Инак като хардуер нямам забележки, перфектен е, само дето са го ганосали яко. И то умишлено.
Макя ти прОстата, фОстата.
Все пак козоеба не отрече, че не кара кола. :)
Но пък теле-визия гледа редовно. И е специалист по ВСИЧКО дето не е виждал на живо. Дори и по квантова физика. :)
0 1 2 3 4 ...14 15 16 17 18 ...31 32 33 34 35 36 37 38 39