<bgdev />free

Вход Регистрация

Пак няма да сменям масло
0

0 1 2 3 4 ...14 15 16 17 18 ...31 32 33 34 35 36 37 38 39

#178148 (ツ) |
Създадено на 06.06.2026 , видяно: 282 пъти.
waldorf

Ми никога не съм обръщал внимание за какво иде реч и бая се облещих като го видях.

Стана ми интересно какво ще е КПД-то и енергийната плътност на водорода спрямо литиевите батерии. Явно батериите за момента бият. Но тея водородни клитки изглеждат интересни.

Тойота много се надяват да си прав, но според мен няма да се случи. Ток има навсякъде, водород не.

#178149 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 06.06.2026 , видяно: 278 пъти.
|

Тойота много се надяват да си прав, но според мен няма да се случи. Ток има навсякъде, водород не.

Някои части на България няма да се съгласят с теб... :-(

#178151 (ツ) waldorf
Създадено на 06.06.2026 , видяно: 267 пъти.

Абе не знам каква е алхимията зад обратния процес на електролизата - ще разпитам интелекта да разясни ...

#178154 (ツ) Реконструктор
Създадено на 06.06.2026 , видяно: 259 пъти.
waldorf

Ми никога не съм обръщал внимание за какво иде реч и бая се облещих като го видях.

Стана ми интересно какво ще е КПД-то и енергийната плътност на водорода спрямо литиевите батерии. Явно батериите за момента бият. Но тея водородни клитки изглеждат интересни.

Тука вече се излагаш. Представи си го като батерия с еднократен електролит. Има много хляб в тая работа, ама не с водород, а с някъв алкохол (етанол/метанол). Ако го докарат да е с поне 50% КПД от горенето му и не струва прекомерно, ше стане революция.

#178155 (ツ) Реконструктор
Създадено на 06.06.2026 , видяно: 255 пъти.
waldorf

Абе не знам каква е алхимията зад обратния процес на електролизата - ще разпитам интелекта да разясни ...

Няма електролиза, електродите не се променят и са вечни

#178177 (ツ) Дон Реба
Създадено на 07.06.2026 , видяно: 229 пъти.
Реконструктор

Няма електролиза, електродите не се променят и са вечни

баш обратна електролиза си е

#178184 (ツ) Реконструктор
Създадено на 07.06.2026 , видяно: 221 пъти.

до утре мое си спорим

#178525 (ツ) Rabin
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 133 пъти.
|

В сряда идва момчето от Лусид в гаража ми и направи годишната поддръжка. Не е сменял нищо освен ротирането на гумите.

Догодина пак.

Като доде време да ти смени батерийките, пак да са похвалиш. Колко ти е ЕВТИНО на ток.

#178562 (ツ) |
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 115 пъти.

Козоеба пак говори за пари. :)

#178565 (ツ) Rabin
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 111 пъти.
|

Козоеба пак говори за пари. :)

За батерийки говоря. Баш като тия на играчките. Тоя же размер. Ама станало чудо, със софтуер ги гледали много добре. Тъпаци като тебе вярват.

#178569 (ツ) |
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 105 пъти.

Батериите са си много добре, все още са на 98%. Вероятно ще паднат до 95% преди да я сменя.

Но козоеба все пак само за пари говори. :)

#178572 (ツ) Rabin
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 102 пъти.
|

Батериите са си много добре, все още са на 98%. Вероятно ще паднат до 95% преди да я сменя.

Но козоеба все пак само за пари говори. :)

Аха, няма начин да не е на 98%. Макя ти деба проста!

#178626 (ツ) |
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 86 пъти.

Да, миризливците не вЕрват на факти. На тях звездите (от теле-визията) им говорят.

#178636 (ツ) Rabin
Последно редактирано на 11.06.2026 от Rabin, видяно: 78 пъти.
|

Да, миризливците не вЕрват на факти. На тях звездите (от теле-визията) им говорят.

Ми вярвам на личния си опит, щото таквиз батерийки съм фърлил с десетките. Старата Нокия ѝ смених батерията 4 пъти таман. Много си я харесвах и я пенсионирах чак като доожда време за смартфон.

Както ти показва 98% тъй ще клекне отведнъж. Трета генерация акумулатори сменям на алармите, в идеални условия живеят, винаги заредени. Като по часовник умират на петата година, литиевите са малко по-трайни. Но не много по.

Като не сменяш масло сменяш батерия за 20 К $.

#178639 (ツ) |
Последно редактирано на 11.06.2026 от |, видяно: 73 пъти.

Козоеба пак започна да дрънка глупости за разни неща, които се били случили миналия век. :) Пак да повторя, Теслата на шефа ми е поне на 7 години и си работи перфектно.

Батерията на лаптопа ми, 5 годишен, зареждан от 20-100% всеки ден поне веднъж, е 81% от капацитета си.

Иначе козоеба пак започна да ме плаши как щял да си харча парите. Аз пари имам, няма нужда да се притеснява за това. :)

#178648 (ツ) Rabin
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 66 пъти.
|

Козоеба пак започна да дрънка глупости за разни неща, които се били случили миналия век. :) Пак да повторя, Теслата на шефа ми е поне на 7 години и си работи перфектно.

Батерията на лаптопа ми, 5 годишен, зареждан от 20-100% всеки ден поне веднъж, е 81% от капацитета си.

Иначе козоеба пак започна да ме плаши как щял да си харча парите. Аз пари имам, няма нужда да се притеснява за това. :)

Не бе, за смисъла се чудя, ако не си куриер и нямаш собствен фотоволтаик. Селския чорбаджи има 30 кловатова централа, кара си яко бес пари, там има логика. Няма логика вие да ги купувате тия еднодневки. Макя ти проста!

#178650 (ツ) |
Последно редактирано на 11.06.2026 от |, видяно: 60 пъти.

Нормално е миризливци като козоеба да не разбират смисъла. Все пак, те кола не карат. :)

И ПАК говори за пари, миризливеца. :)

#178653 (ツ) Rabin
Последно редактирано на 11.06.2026 от Rabin, видяно: 57 пъти.
|

Нормално е миризливци като козоеба да не разбират смисъла. Все пак, те кола не карат. :)

И ПАК говори за пари, миризливеца. :)

Е за мода ли да говоря? Нали ви видях високото грозде. И заяжда вайфона понякога, и разкача постоянно нета, мъка е на дълъг път. Андроид таблета не прави такива мизерии. И не е такава рекламна кочина техният апстор. Само завършен рекламо сапиенс може да каже премиум продукт, на тая откровена гавра от Епължийницата.

Инак като хардуер нямам забележки, перфектен е, само дето са го ганосали яко. И то умишлено.

Макя ти прОстата, фОстата.

#178654 (ツ) |
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 52 пъти.

Все пак козоеба не отрече, че не кара кола. :)

Но пък теле-визия гледа редовно. И е специалист по ВСИЧКО дето не е виждал на живо. Дори и по квантова физика. :)

#178657 (ツ) Rabin
Създадено на 11.06.2026 , видяно: 50 пъти.
|

Все пак козоеба не отрече, че не кара кола. :)

Но пък теле-визия гледа редовно. И е специалист по ВСИЧКО дето не е виждал на живо. Дори и по квантова физика. :)

Е ходя далеч, дето с кола не мога да ида. Ти на живо квантова физика гледаш ли? Макя ти проста?

0 1 2 3 4 ...14 15 16 17 18 ...31 32 33 34 35 36 37 38 39

Пак няма да сменям масло
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE