<bgdev />free

Вход Регистрация

Книги
0

0 1 2 3 4 ...17 18 19 20 21 ...33 34 35 36 37

#153640 (ツ) waldorf
Създадено на 17.09.2025 , видяно: 1218 пъти.
#153653 (ツ) Дон Реба
Създадено на 17.09.2025 , видяно: 1194 пъти.

много трудно е да ме накараш вече да прочета нещо от нов автор, а и малко хора четат че да има някакви достоверни препоръки. е това лято стилгара ме зариби попрочетох на хайнлайн разни неща, но като минеш 2-3 нататък ти изглеждат еднакви.

#153657 (ツ) waldorf
Създадено на 17.09.2025 , видяно: 1187 пъти.

А, ти да не мислиш, че съм я чел тази книга ... хареса ми картинката и заигравката около трансхуманизма

#153699 (ツ) Stilgar
Създадено на 18.09.2025 , видяно: 1151 пъти.
Дон Реба

много трудно е да ме накараш вече да прочета нещо от нов автор, а и малко хора четат че да има някакви достоверни препоръки. е това лято стилгара ме зариби попрочетох на хайнлайн разни неща, но като минеш 2-3 нататък ти изглеждат еднакви.

И в кой свят Луната, Странникът и Рейнджърите са еднакви?

#153701 (ツ) |
Създадено на 18.09.2025 , видяно: 1149 пъти.

Какви нови книги, резерватниците си изключват мозъка на 23 години и оттогава само карат с ограничен набор от клишета. :)

#153706 (ツ) Дон Реба
Създадено на 18.09.2025 , видяно: 1144 пъти.
Stilgar

И в кой свят Луната, Странникът и Рейнджърите са еднакви?

не е замислено като един свят, но така се е получило, все едно един свят (силно глобализиран, без независими държави) и три истории в него през различни очи. навсякъде обаче глобализма е победил и мачка с железен ботуш, държавите са на практика фиктивни като модерна европейска монархия

#153708 (ツ) Stilgar
Създадено на 18.09.2025 , видяно: 1134 пъти.
Дон Реба

не е замислено като един свят, но така се е получило, все едно един свят (силно глобализиран, без независими държави) и три истории в него през различни очи. навсякъде обаче глобализма е победил и мачка с железен ботуш, държавите са на практика фиктивни като модерна европейска монархия

Ааа за тва ли. Аз мислих че друго визираш. Има някаква обща визия за света да, даже има едно Future History дето се реферират едно друго, някои книги дето официално не са от това също реферират персонажи. Не е ясно дали идеята е да са в общ свят или просто слага easter eggs за феновете

#153740 (ツ) Дон Реба
Създадено на 18.09.2025 , видяно: 1119 пъти.

според мене не, но малко като оня дето крадял части за шевна машина, и като ги сглоби все автомат се получава. и хайнлайн е така

#154405 (ツ) Дон Реба
Последно редактирано на 26.09.2025 от Дон Реба, видяно: 1014 пъти.

чета в момента древни брегове. чел съм я преди време, някъде 2005та но изобщо не съм забелязал колко обилно напоена с либераска пропаганда е. а хем 2005та вече отдавна не бях седерасче. както и да е, книгата е добра, не само че е увлекателна, но е чудесен пример за качествена либераска пропаганда, каквато вече няма.

#154410 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 1002 пъти.
Дон Реба

чета в момента древни брегове. чел съм я преди време, някъде 2005та но изобщо не съм забелязал колко обилно напоена с либераска пропаганда е. а хем 2005та вече отдавна не бях седерасче. както и да е, книгата е добра, не само че е увлекателна, но е чудесен пример за качествена либераска пропаганда, каквато вече няма.

#154414 (ツ) Дон Реба
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 993 пъти.

единьо, гледай си видеята с професор витанов и не се бутай у краката на батките

#154418 (ツ) Последният акаунт на Единия
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 987 пъти.
Дон Реба

единьо, гледай си видеята с професор витанов и не се бутай у краката на батките

Ся гледам проф. Витанов - как позна ве...

И къв батка си ти ве, Цепка - ропче без амбиций! rofl

#154435 (ツ) |
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 972 пъти.
Дон Реба

чета в момента древни брегове. чел съм я преди време, някъде 2005та но изобщо не съм забелязал колко обилно напоена с либераска пропаганда е. а хем 2005та вече отдавна не бях седерасче. както и да е, книгата е добра, не само че е увлекателна, но е чудесен пример за качествена либераска пропаганда, каквато вече няма.

Купих я на Киндъла, не съм я чел. Дано да става, ще кажа като я прочета...

#154440 (ツ) |
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 962 пъти.

Иначе за добра "либерастка пропаганда" и научна фантастика препоръчвам Consider Phlebas на Ian M. Banks. Май я няма преведена на български. Гледам, че само The Player of Games май са я превели. И тя не е лоша.

#154499 (ツ) |
Създадено на 26.09.2025 , видяно: 934 пъти.

Прочетох 60-ина от 370-те страници, и все едно чета Саймък. И това не е комплимент. Ако ми стане скучно като летя нанякъде, може да я довърша.

Една друга книжка, дето хладилния техник я беше препоръчал (на руски), беше още по-зле.

#154502 (ツ) Дон Реба
Създадено на 27.09.2025 , видяно: 921 пъти.

не ми напомня саймък, артър кларк донякъде, но саймък само хленчи какви недорасли примати сме

#154503 (ツ) synergie
Последно редактирано на 27.09.2025 от synergie, видяно: 907 пъти.
Дон Реба

чета в момента древни брегове. чел съм я преди време, някъде 2005та но изобщо не съм забелязал колко обилно напоена с либераска пропаганда е. а хем 2005та вече отдавна не бях седерасче. както и да е, книгата е добра, не само че е увлекателна, но е чудесен пример за качествена либераска пропаганда, каквато вече няма.

Това е съвсем нормално, след 20 години ако си още жив и пре-прочетеш издание на КонсерваторЪ от 2025-та ще ти се звучи като от мегафон на либерасти.

#154504 (ツ) Дон Реба
Създадено на 27.09.2025 , видяно: 901 пъти.

че то и сега така ми звучи :-)

#154505 (ツ) Delegate
Последно редактирано на 27.09.2025 от Delegate, видяно: 900 пъти.

Интерпретации на Хотел Калифорния на Ийгълс също подсказват, че хедонизма и материализма още тогава(70-те) са разглеждани, като капан.

#154507 (ツ) |
Създадено на 27.09.2025 , видяно: 893 пъти.
Delegate

Интерпретации на Хотел Калифорния на Ийгълс също подсказват, че хедонизма и материализма още тогава(70-те) са разглеждани, като капан.

Този мотив сигурно се пее откакто се е пръкнала първата консерва. Което е около 50 години преди да се пръкне първия либерал. :)

0 1 2 3 4 ...17 18 19 20 21 ...33 34 35 36 37

Книги
0

AsmBB v3.0 (check-in: 2fb30f0a060190b0); SQLite v3.53.0 (check-in: 4525003a53a7fc63);
©2016..2024 John Found; Licensed under EUPL. Powered by Assembly language Created with Fresh IDE